Šaknys ir sparnai

Mokymai

Mokymų temos:

„Emocijos ir konfliktai“ (įvadas)

„Mintys yra smegenų kalba, o jausmai – kūno.“ (dr. Joe Dispenza)

6 metus vedu kursą „Emocijos ir konfliktai“. Prasidėjęs gyvai, jis perėjo į video formatą. Tačiau jeigu tau aktualus gyvas bendravimas, susitiksime kurse, susirinkus 8-10 žmonių grupei. Užtruksime dieną, nes praktikai reikia laiko.

Domiuosi ir renku informaciją apie emocijas, jų poveikį mūsų mintims, kūnui ir elgesiui, santykiams su kitais žmonėmis. O kai emocijos pasidaro per stiprios, galime užsidaryti arba, priešingai, netinkamais būdais ją išleisti į aplinką. Taip gimsta mažesni ar didesni konfliktai. Bet ne visuomet mokame ir galime juos išspręsti, nes nežinome, kaip tai padaryti.

Kaip manai, kas galvoje pirmiau kyla: mintis ar emocija? Kiek trunka emocijos? Kaip išmatuoti emocijos stiprumą? Ir ką daryti su tuo toliau? Kaip emocijos maišosi tarpusavyje ir kaip vienos pereina į kitas? Kuo jos svarbios mūsų gyvenime? Kur emocijos gimsta ir gyvena mūsų kūne? Ar yra nenaudingų emocijų? Kodėl „gerai“ ir „blogai“ nėra emocijos? Kaip plėsti savo emocijų žodyną? Kaip kalbėti apie emocijas, kad būtų naudinga tau ir aplinkiniams? Kaip manai: pyksti ar dramatizuoji? Koks tavo emocinis intelektas? Ir ką daryti, kad tos emocijos aprimtų?

Susipažinus su emocijomis, pereisime prie konfliktų temos. Ar žinojai, kad viduje taip pat konfliktuojame su savimi? Nesutaria skirtingos mūsų dalys, pavyzdžiui protas ir širdis, noriu ir reikia, sąžinė ir norai ir t.t. Mokysimės spręsti šiuos konfliktus, pasitelkdami pieštukus, kėdes ir vaizduotę.

Po to pereisime prie tarpusavio konfliktų sprendimo. Sugalvojau formą – žingsnius, kuriuos aptarsime, analizuosime ir išbandysime praktiškai. Tai pirmas susipažinimas su taikiu konfliktų sprendimu. Žinias ir patirtį pagilinsi atskiruose dienos mokymuose „Menas susitarti dviem. Taikus konfliktų sprendimas“.

Asmeninis augimas

„Pykčio laboratorija“

„Kiekvieną minutę, kai esi piktas, prarandi 60 sekundžių džiaugsmo“ (R. W. Emerson)

Norėdamas toliau gilintis į konkrečią emociją, kviečiu išbandyti save „Pykčio laboratorijoje“.

Mokymai vyksta video formatu, tačiau mielai juos organizuosiu gyvai, susirinkus 8-10 žmonių grupei. Peržiūrėti medžiagą ir atlikti užduotims tau prireiks visos dienos. Tačiau neskubėk, tyrinėk šią temą tiek, kiek tau prireiks. Susidraugauk su savo pykčiu. Pažink jo priežastis, vyksmą ir išbandyk naujus aktyvius būdus pykčio intensyvumui sumažinti. Pyktis nuslūgs, kai priimsi sprendimą, pakeisi požiūrio kampą ar susitaikysi su tuo, kas nuo tavęs nepriklauso.

Pirmiausia, iškrauk pykčio lagaminą.

Pažiūrėk, kiek ten visko prikaupei per daugybę metų. Pastebėk, kaip pyktis veikia tavo mintis, kūną, emocijas ir elgesį. O tuomet išmok kalbėti su savo pykčiu, transformuoti jį savo vaizduotėje. Kaip manai, kodėl naudingas yra įsižeminimas? Ir kaip tai padaryti? Ar esi matęs savo pykčio padarą? Ar girdėjai, kuo naudingas tavo pyktis? Ar žinai, kaip atsitraukti nuo savo pykčio, kad galėtum į jį pasižiūrėti iš šono? Ar girdėjai, kuo naudingas „laukinis rašymas“ pykčio supratimui ir paleidimui? Kas slepiasi po pykčio ledkalniu? O kas pykčio ąsočio dugne? Kaip užkopti pykčio kopėčiomis? Kaip kalbėti robotų kalba, kad išleistum pyktį? Truputį pasipraktikuosim brėžti ribas. O visą tai išbandę, pakvėpuosim.

Taigi veiksmo čia netrūks. Ar esi drąsus susitikti su savo pykčiu? O gal pavargai, negebėdamas su juo susitarti? Išbandyk save „Pykčio laboratorijoje“.

Asmeninis augimas

„Menas susitarti dviem. Taikus konflikto sprendimas“

„Pokalbio sėkmė slypi detalėse“ (A. Kerpaitė)

Prieš 5 metus, praėjusi mediacijos kursus, savo patyrimą sudėjau į 10 žingsnių, kurie nurodo, kaip prasideda, vystosi ir užbaigiamas konfliktų sprendimas.

Vėliau, kad juos būtų lengviau suprasti ir įsiminti, suskirsčiau į 3 pagrindinius etapus. Taip atsirado visiškai atskiras kursas, kuriame gilinamės į konflikto sprendimo etapus. Susitiksime 6 kartus po 2-3 valandas, kad galėtume išsiaiškinti, perprasti, praktikuotis ir pritaikyti realiame gyvenime. Po to vėl analizuoti, koreguoti ir taikyti iš naujo. Grupėje po 6-8 žmones. O jeigu gyveni toli ar gyviems susitikimams dar nepasiruošęs, gali įsigyti online mokymus ar video + dalomąją medžiagą. Rinktis tau. Kelionė prasideda nuo pirmo žingsnio.

Koks tavo konfliktų sprendimo stilius? Gal visuomet pasiduodi? O gal kovoji iki pergalės? Tau svarbiau rezultatas ar tarpusavio santykiai? Kaip išmokti kito stiliaus? O kada juos naudoti? Ar iš viso įmanoma konfliktą spręsti nesusipykus – taikiai? Ir kokių sąlygų tam reikia? Kodėl svarbu valdyti emocijas? Kaip nuo „Aš“ pereiti prie „Mes“? Kaip susitarti su kitu žmogumi? O ką daryti, jeigu pakliuvote į aklavietę? Kiek galima spręsti konfliktą? Kokių detalių ieškoti konfliktuose?

Klausimų turi daugiau nei atsakymų? Ateik gauti atsakymus į savo klausimus ir išspręsk bent vieną konfliktą taikiai.

STEP grupė tėvams

Dalyvaukite STEP tėvų, auginančių 6-12 metų vaikus, grupėje. Sistemingai lavinsite efektyvius vaiko auklėjimo įgūdžius. Užsiėmimų ciklą sudaro 9 susitikimai* (iš viso 18 val.).

STEP 6-12 tėvų susitikimai skirti

Atnaujinti, papildyti ar apjungti žinias apie vaiko psichologinę-socialinę raidą, tinkamą ir netinkamą elgesį, jį lemiančius veiksnius.
Mokytis efektyvaus bendravimo su vaiku būdų.
Ugdyti drąsinimo, klausymosi, konfliktų sprendimo, ribų nustatymo įgūdžius.
Išsaugoti artimą, šiltą santykį su savo vaiku.
Palaikyti ir stiprinti pasitikėjimą savimi – savo mintimis, idėjomis ir gebėjimais auklėti vaiką.
Sistemingai kurti pozityvią kultūrą tarp šeimos narių.
Dalintis patirtimi su kitais tėvais.

  • KADA: susirinkus 10 dalyvių.
  • KUR: Gedimino g. 47, Kaunas
  • INVESTICIJA: 16 eur/ susitikimas.

*Esant būtinybei, susitikimai tęsis nuotoliniu būdu.

INFORMACIJA IR REGISTRACIJA: telefonu +370 640 50972

Grupės susitikimus veda Audronė Kerpaitė – STEP 6-12 grupės vadovė ir psichologė.

Plačiau apie STEP programą:

STEP programa – tai 9 tėvų grupės susitikimai, kurie vyksta kartą per savaitę. Šiuose užsiėmimuose tėveliai praplečia ir susistemina turimas žinias apie vaikų psichologinę ir socialinę raidą, efektyvius auklėjimo metodus. Tėvai skaito „STEP tėvų knygą“ ir su kitais grupės dalyviais diskutuoja apie tai, kaip drąsinti savo vaiką elgtis tinkamai, kaip kalbėtis ir klausytis, kad tėvai ir vaikai jaustųsi išgirsti ir suprasti, mokosi reaguoti į vaikų emocijas, skatinti negiriant, drausminti nebaudžiant, spręsti problemas bendradarbiaujant, o ne konkuruojant.

Atsižvelgiant į vaikų raidos ypatumus ir su šiais ypatumais susijusius iššūkius, yra sukurtos trys STEP programos versijos:

  • STEP 0-5 programa tėveliams, auginantiems mažylius nuo 0 iki 5 metų amžiaus;
  • STEP 6-12 programa tėveliams, auginantiems vaikus nuo 6 iki 12 metų amžiaus;
  • STEP 12-17 programa paauglių tėvams.
  • STEP (angl. Systematic Training for Effective Parenting – Sistemingas efektyvių vaiko auklėjimo įgūdžių lavinimas) – tai pasaulyje populiari tėvų ugdymo programa. Lietuvoje ji įgyvendinama nuo 2010 m. Iki šiandien STEP programa yra viena iš nedaugelio, kurios efektyvumas pagrįstas mokslinių tyrimų rezultatais. 2010-2019 m. STEP tėvų grupes sėkmingai baigė 4008 tėveliai. Šiuo laikotarpiu organizuotos 662 STEP tėvų grupės visoje Lietuvoje.

STEP programos įgyvendinimą, kokybę ir plėtrą užtikrina Pozityvaus auklėjimo konsultantų asociacija (PAKA), kuriai vadovauja STEP programos atstovė Lietuvoje dr. Jolita Jonynienė. Daugiau informacijos rasite www.stepgrupes.lt

Tėvai

Siųskite užklausą mokymams:

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.
Pasirinkite
Pageidaujate mokymų, gyvai ar internetu?
Susisieksiu su jumis kiek įmanoma greičiau.